Protez Diş Tedavisi İle Daha Önce Tanıştınız mı?

Protez diş tedavisi özellikle diş rahatsızlıkları çeken ve diş kaybı yaşayan kişiler için oldukça büyük öneme sahiptir. Diş protezi kişinin ağız yapısında diş eksikliğinden kaynaklı özgüven sorunu yaşamaması için en büyük yardımcıdır.

Diş sağlığı kişiler için en başlıca dikkat hususudur. Estetik yüz duruşu ve gülümsemenin yanında hitabet sırasında karşıdaki kişilere karşı kendinden emin bir duruş için diş sağlığı önemlidir. Temiz, beyaz ve sağlıklı bir ağız yapısı sosyal ve kişisel hayatı birebir etkileyen doğrudan faktörlerden birisidir.

Diş konusunda sorun yaşayan ve özellikle dişlerini çektirmek zorunda olan kişiler için dişlerden yoksun bir ağız yapısı kabus olabilmektedir. Kaçamak gülümsemeler, insanlar içerisinde devamlı kendisini saklama gibi birçok hoş olmayan durumla karşılaşılabilir. Bu durumda ilk etapta; “ yeri boşalan dişlerimin yerine ne yapabilirim? Yemekleri yerken daha rahat ne şekilde çiğneyebilirim? Hangi takma diş ağız sağlığı için daha uygun ve uzun süreli kullanıma sahiptir?” gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır.

Diş doktorlarına yapılan başvurularda insanlar kaybolan dişlerinin yerine nasıl bir alternatif uygulanabileceğini öğrenmek isteyenlerin sayısı açıktır. İnsanlar özellikle sosyal yaşantılarında yaşadıkları sorunlar nedeni ile kişisel güvenlerini de daha fazla yitirmemek için protez diş kullanımını bilhassa istemektedirler.


Diş Protezi Nedir?

Diş protezi nedir sorusu şu şekilde açıklanabilir: Diş kaybı yaşayan kişilerin dişin çiğneme fonksiyonu yanında özellikle gülümseme, diş eksiği ile gelen özgüven kaybı gibi durumların ortadan kaldırılması için eksik diş yerine uygulanan apereydir.


Yeni Nesil Diş Protezi

Yeni nesil diş protezi özellikle kayıp dişlerin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak isteyen hastaların umudu niteliğindedir. Ortalama 3 aylık bir tedavi süreci ile hastaya geçiçi protezler takılarak iyileştirme sürecine gidilir. Hasta ilk etapta muayene edilir ve tomografisi alınır. Sonrasında ise yapılan diş muayenesinde yeni nesil diş protezi konusunda seçim yapılır. Diğer ismi ile dental implantlar olarak bilinen bu protez tipi, gelişmiş ağız ve diş cerrahisi yöntemleri ile hastanın ağzına yerleştirilir.Diş Protez Laboratuvarı

Diş protez laboratuvarı ölçüleri alınan dişlerin modellemesinin ve üretiminin yapıldığı alandır. Burada yeterli klinik koşullar altında diş teknisyenlerince yapılan çalışmalarda hastalara en uygun şekilde diş protezleri hazır edilmektedir.Protez Diş Fiyatları

Protez diş fiyatları seçilen proteze göre değişiklik göstermektedir. Burada önemli olan hastanın kendi konforuna göre içine yatan doğru diş protez seçimini yapmasıdır. Çünkü hastaların birçoğu rahat gülüş ve kendine tekrar özgüven geleceği günün hayalini kurar.Çıt Çıt Protez Diş

Çıt çıt protez diş hassas bağlantılı protez dişlerin diğer adıdır. Erkek ve dişi aparatlar ile birbirine geçirilen protez ile damak estetik olarak çok şık görüntü sunar.

You may also like

Discussion

No comments yet... Be the first to leave a reply! Login here

avatar
herhangy
0 Karma
8 Posts

Dental Park
1 Subscribers
1 Posts

Diş yazıları

Made with by Mamby