Access
Access

Tatil

Your avatar
ES
eren sert

Tatil Kısıtlamaların kalkmasını fırsat bilen vatandaşlar, gece park ve sahil kenarları ile eğlence merkezlerine akın etti. Aylardır kapalı olan mekanlar tıklım tıklım doldu. Uzmanlar tedbir konusunda yine uyardı.

CHP’nin hazırladığı raporda, ‘yönetilemeyen ekonominin’ çöküşü gözler önüne serildi: 35 milyon kişi, 951 milyar lira borç batağında.

Delta varyantı Türkiye’de de yayılırken uzmanların uyarıları sonrası ‘üçüncü doz’ randevuları açıldı. Sağlık Bakanı ”iki aşı olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile sağlık çalışanları istedikleri aşıyla üçüncü dozu alabilecek” dedi. Kovid’e yakalananların hastalığın üzerinden 6 ay geçtikten sonra aşı yaptırabildiğini hatırlatan Koca, bu sürenin 3 aya çekildiğini belirtti. BionTech için de öne çekme kararı geldi: İkinci dozlar 4 hafta sonra yaptırılabilecek.

Yunan güvenlik güçlerine yakalanmamak için ormanda saklanan Filistinli bir kadın, yaşadığı korku dolu anları İngiliz The Guardian gazetesine anlattı. Yunan güvenlik güçlerinin sığınmacıları denize iterek ölüme terk ettiğini gören kadın adeta dehşeti yaşamış.

Ekonomide yaşanan durgunluğa rağmen, geçen iki yılda oluşan yatırım açığının kapatılması saikiyle teşvik belgeli yatırımlarda artış sürüyor. İlk 6 aydaki teşvikli yatırımlar geçen yıla göre yüzde 10,4 artışla 82,4 milyar liraya yükseldi. Ancak yatırımların kompozisyonu, yerli üretim makine-teçhizat kullanımına ilişkin soru işaretleri yaratıyor. DÜNYA’nın hesaplamalarına göre, bu dönemde teşvikli yatırım projeleri kapsamında, proje tutarının yaklaşık yarısına denk gelen 40 milyar lira tutarında makine ve teçhizat ithalatı yapılacak.

Kamuoyu yoklamaları AKP’nin çoğunluğu kaybettiğini gösteriyor. Her ne kadar televizyon karşısında aksini iddia etseler de AKP’liler bile bu gerçeği kabullenmiş durumda. Yapılan tüm hesaplamalar AKP-MHP ittifakının önümüzdeki ki dönem iktidarda kalması için en az yüzde 5-6 puan getirecek üçüncü bir partnere ihtiyaç duyurduğunu gösteriyor. Çok açık ki İYİ Parti bu basit matematik hesabı sonrasında radara girdi.

Ege’nin gözde turistik kentleri Muğla’nın Marmaris ve Bodrum ilçesi, Aydın’ın Kuşadası ve İzmir’in Çeşme ilçeleri, normalleşme süreciyle birlikte doldu. Dünyaca ünlü plajlarda yeni normal hayata geçilmesinin ardından eski yoğun günlerine kavuştu. Güzel havayla birlikte vatandaşlar sahillere giderek güneşin ve denizin tadını çıkarmaya başladı. Ancak pandemi nedeniyle alınan önlemler ve yapılan çağrılara rağmen birçok kişinin maske takmadığı ve sosyal mesafeye özen göstermediği görüldü.

Keep discovering on Mamby:

tatil
rezervasyon
If you liked this post, you may also be interested in...
O
Information Work with us Contact Terms and Conditions FAQs
© 2021, Mamby Investments