Su Perdesi

Your avatar
Digital Zone

Genel anlamda iç mekân süsü olarak tercih edilmekte olan yapılardan bir tanesini sergileir. Mekân ayırmaksızın uygulanabilmesi mümkün olan bu tasarım gerek görüntüsü gerekse sesi ile eşsiz bir tasarım olarak hayatımızda ki yerini almıştır. Su perdesi denildiğinde akıllarda gerçeklik taşımayan ancak yapay oluşu dahi farklı bir atmosfer oluşturan şelale sistemi oluşur. Bu teknolojinin gelişmesi sayesinde artık iç mekân ya da dış mekân fark etmeksizin görsel bir güzellik oluşturulabilir.

 

Geniş kapsamlı bir uygulamaya sahip su şelalesi uygulamaları tüm alanlarda ferahlık yaşatır. Teknolojik olarak mükemmel bir buluş olan su perdesi teknolojisi oluşturmuş olduğu tasarım ile farklı bir ortam yaratma işlemini başarılı bir şekilde yürütebilir. Bakıldığında oluşturulması adına kullanılan teknoloji çok basit bir işlem kapsıyor gibi görünüyor olsa da mimari ve mühendislik gerektiren bir yapıdır. Hesaplamaları ve üretimi esnasında hesaplanmayan bir detay sonucunda performans dahi alınamayabilir.

Su Perdesi Kategorileri

Zengin bir yelpazeye sahip teknoloji, su perdesi tasarımı alanlar arasında konumlandırılma konusunda çeşitli kategorilere ayrılabilir özellikler taşır. Kurulacak yerin durumu ya da kurulum için sunduğu ölçülere göre su perdesikategorilerioluşur. Bu kategorilere örnek olarak;

 

Camlı su perdesi

Su duvarı

Baloncuklu su duvarı

Su perdesi

Misinalı su perdesi

 

Örnekleri verilebilir. Fakat bununla kalmayarak geliştirilen farklı özelliklere sahip portatif su perdesi ürünleri de bulunmaktadır. Portatif özellik taşımakta olan su perdelerine örnek kategori ürünlerini ise şöyle sıralamak mümkündür; Su perdesi fiyat bilgisi.

 

Yapay şelale:Tank sayesinde bir arada tutulan suyun yapay olarak şelale görüntüsü verilmiş kaya, sunak ya da bir peyzaj üzerinden akması işlemidir. Sonunda havuza bağlanan su tekrardan yukarıya basılarak aşağı akıtılır bu işlem yapay bir şelale görünümü kazandırır.

 

Su şelalesi:Ölçülü olacak şekilde belirli bir yükseklikten süzülen suyun oluşturduğu görseldir. Farklı boyutlara ya da kullanım alanına göre çeşitlilik göstermekle birlikte amaçlanan bir şelale görüntüsü oluşturmaktır.

 

Bahçe süs havuzu:Her yeni gün ile gelişmekte olan süs projeleri arasında bulunan bir bahçe süsüdür. Bahçede konumlandırıldığı alanda görüntü olarak hoş bir görüntü elde etmek amaçlanır.

 

Süs havuzu:Oluşturulan mimari ve mühendislik ile birlikte suyun akışı ve görüntüsü adına şekil verebilmenin uç noktası olarak adlandırılabilir. Bulunduğu alanda gerek sesi gerekse görüntüsü ile fark yaratır.

Su Perdesi Nasıl Yapılır?

Oluşturulması gereken birtakım proje ve hesaplamalar ile yapımı sağlanan bu teknoloji ilk olarak hali hazırda bulunan kategori ürünleri arasından seçim yapılmasıyla başlar. Bu sayede oluşturulacağı alan ile ilgili ölçümler gerçekleştirilerek su perdesi oluşturulacak alanın alt kısmına su tankı yapılır. Oluşturulacak ölçülere net olarak karar verildikten sonra parçaların kesilmesi ve birleştirilmesi işlemi başlar. İnce bir işlem gerektiren su perdesi teknolojisi oluşturulma aşamasında birçok işlemden geçer.

 

Büyük bir hassasiyet ile suyun akıtılacağı alanlarda pürüz kalmaması adına zımpara ve taşlama gibi işlemler gerçekleştirilir. Su perdesi üzerinde verilen şekillerde astarlama işlemi de yapıldıktan sonra bir süre bekleme işlemi başlar. Bu beklemeye sebep ise astarın kuruma sürecidir. Kuruma aşamasında kurutma işlemi kusursuz olmalıdır ki boyama durumunda sorun yaşanmamalıdır.

Boyama İşleminin Yapılması

Kurutma sonrasında belirlenen ve istenen renkler doğrultusunda boyama gerçekleştirilir. Kurulumu gerçekleştirilen parçaların eklemesi işleminde gerekli destekler kullanılarak şekil aldırılır. En son işlem olarak kullanılacak motor sistemi bağlandıktan sonra yapılmış olan proje üzerinde suyun akışı gerçekleştirilir.

 

Tüm bu oluşturulan projeler hakkında detaylı bilgi alabilmek adına http://superdesifiyat.com/ sitesi üzerinden erişim sağlayabilir site üzerinde bulunan görseller yardımı ile bir su perdesi seçimi yapabilirsiniz.

Keep discovering on Mamby:

If you liked this post, you may also be interested in...
O
Information Work with us Contact Terms and Conditions FAQs
© 2021, Mamby Investments