Hasta Yatağı Kiralamanın Avantajları

Your avatar
Digital Zone

Hasta yatağı alacak olanların dikkat etmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklerin başında, yatakların rahat ve kullanışlı olması ile hastanın fiziksel özelliklerine uygun olması gelir. Hasta yatağı alacak olanların refakatçılarını da düşünmeleri ve onların yatağı hareket ettirmelerine kolaylık tanıyan yatakların seçilmesi önerilir. Hastanın yaşı, geçirdiği rahatsızlıklar da ihtiyaç duyulan yatak özelliklerinin belirlenmesinde son derece önem taşır.

 

Hasta yataklarını almak için önerilen ve basında adından söz ettirmiş kurumsal firmaların tercih edilmesi gerekir. Hasta yataklarında uzun süre kullanım imkânı tanıyan dayanıklı malzemeden yapılmış ürünlere yönelmek gerekir. Bunun için yatakların paslanmaz malzemeden yapılmış olması son derece önem taşır. Hava koşullarına dayanıklı olan yatak tasarımları için malzemelerin kalite kontrol standartlarına uygun olarak yapılmış olması gerekir. Kurumsal firmalar satış ve pazarlama öncesinde yatakları kalite kontrol testlerinden geçirir.

 

Hasta Yatağı Kiralamanın Avantajları

Hasta yatağı kiralamaher bütçeye uygun olan seçenekler arasındadır. Hasta yataklarının satış hizmetinde olduğu gibi kiralama hizmetinde de kurumsal firmalara yönelmek son derece önem taşır. Kiralık hasta yataklarında temiz ve bakımlı ürünlere yönelmek oldukça önemlidir. Kurumsal ve profesyonel hizmet veren firmalar, hasta yatağı kiralama öncesinde olduğu gibi sonrasında da detaylı temizlik yapacaktır.

 

Kiralanan hasta yataklarının yenilerinden farkı bulunmamaktadır. En ince ayrıntılarına kadar bakımları yapılan hasta yatakları, son derece kullanışlı tasarımlardır. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra işi bittikten sonra firmalarca geri alınacaktır. Bu sayede evlerde gereksiz yer işgalinin de önüne geçilmiş olacaktır. İkinci el satın alınan hasta yatakları ile kiralık hasta yatakları her bütçeye uygun olan yatak kategorilerindendir.

 

Hasta Yataklarında Kullanışlı Tasarımlar

Hasta yatağı fiyatlarımodeline ve teknik özelliklerine göre değişim gösterecektir. İki, üç ve dört motorlu hasta yatakları kullanım rahatlığı sunmaları bakımından son derece kullanışlı tasarımlardır. Hasta yataklarında kiralanan yataklar daha uygun fiyatlı olmakla birlikte, manuel çalışan hasta yatakları da kumandalı yataklara nazaran daha uygun fiyatlıdır.

 

Bazı yatak firmalarının kendi üretimi olan hasta yatakları ekonomik hasta yatakları olmaları sebebiyle de tercih edilebilecektir. Hastaya yemek yeme ve televizyon izleme gibi aktivitelerde kolaylık sunan hasta yatakları, kumandalı çalışan hasta yatağı tasarımlarıdır. Bu hasta yataklarında baş, sırt ve ayak bölümleri kumanda yardımı ile rahatlıkla hareket ettirilebilir. Bu nedenle, hasta yataklarında kumandalı çalışma prensiplerine sahip olan yatak tasarımları, hastaya konfor sunmaktadır. Yatan hastanın kimseye bağımlı olmadan temel aktivitelerini gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır. Elektrik kesintilerinin yaşandığı yerlerde ise pilli çalışan modeller tercih edilir.

 

İleri Yaş Hastaları İçin Önerilen Yataklar

İleri yaş hastaları ile felçli hastalar için önerilen hasta yatakları ortopedik özellikler içermelidir. Özellikle uzun süre yatak istirahati gereken hastaların hasta yataklarındaki süngerlere dikkat etmesi son derece önem taşır. Yaşlı hastaların incelen cilt yapıları, en ufak bir tahrişte bile açılacak ve uzun süre kapanmayan yatak yaraları oluşacaktır. Bu gibi durumları önlemek için hasta yataklarında havalı yataklara yönelmek gerekir. Havalı hasta yatakları cilde hava aldırma özellikleri ile ciltte kan akışını hızlandırmaktadır. Baklava ve boru tipi havalı hasta yataklarının içlerinden hava geçen kanallar bulunur. Cilde ferahlık ve hava verme özellikleri ile önerilen yataklardır.

 

Profesyonel Destek

Hasta yataklarının gerek satış gerekse de kiralama hizmeti sonrasında teknik destek veren firmalara yönelmek gerekir. Satış sonrası hasta yataklarının kurulum ve montaj hizmeti kurumsal firmaların vereceği hizmetlerdir. Bu konuda profesyonel bakım hizmeti veren firmaların tercih edilmesi önerilir.

Keep discovering on Mamby:

If you liked this post, you may also be interested in...
O
Information Work with us Contact Terms and Conditions FAQs
© 2021, Mamby Investments