E-ticaret Sitesi Kurmak

Your avatar
Digital Zone

E-commerce is undoubtedly one of the most profitable jobs that can be done today. In order to do e-commerce, it is very important to get the necessary trainings and to create a site suitable for e-commerce. If you want to do e-commerce and want to make a career in this field, the first thing to do is  to set up an e-commerce site .

 

It is very important that the site you will establish is mobile compatible.

Internet was a service that can only be accessed with a computer in the past, but today it has become available with mobile devices. The most frequently used mobile device for internet service is the phone. This necessitates all sites, including e-commerce sites, to be mobile compatible today. Another reason for this is Google.

 

Google algoritması bu işte görevli insanlar tarafından sürekli geliştiriliyor ve yapay zeka her geçen gün daha kusursuz bir hal alıyor. Google algoritmasında yapılan değişikliklere göre artık yapılan tüm siteler mobil uyumlu olmak zorunda. Buna uygun olarak tasarlanmayan sisteler Google tarafından anında fark ediliyor ve arama sonuçlarında üst sıralarda gösterilmiyor. Sitenin mobil uyumlu olmamasının bir diğer zararı ise müşteri kaybıdır.

 

Günümüzde insanlar bilgisayardan çok telefon ile internete girdikleri için alışveriş yaparken kullandıkları da genelde telefon olmaktadır. Mobil uyumlu olmayan bir site için insanlar sürekli bilgisayar başına geçerek alışveriş yapmak yerine alternatif olan sitelere yönelecektir. Bu nedenle gerek müşteri kaybını engellemek, gerekse Google’da üst sıralarda yer almak için en iyi seçim mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi kurmak olacaktır.

 

Site İçi Arama Özelliklerine Dikkat Edilmeli

E-ticaret sitesi kurmak ve e-ticaret hayatına atılmak isteyen kişilerin dikkatli olması gereken konulardan bir tanesi site içi aramadır. Site içi arama özelliği gözden kaçırıldığında çoğu zaman müşteri kaybı yaşanmakta ve bu durum maddi kayıp anlamına gelir. Bu neden e- ticaret sitesi kurulurken site içi aramalar güçlü olacak şekilde kurulmalıdır.

 

Yapılan araştırmalar site içi arama özelliği güçlü olan e-ticaret sitelerinin rakiplerine ciddi oranda fark attığını göstermiştir. Yine yapılan araştırmalara göre e-ticaret sitesini ziyaret eden kişiler %30 oranında farklı bir ürünü de aratıyor. Bu nedenle site içi arama özelliği güçlü olan siteler bir yandan müşteri kaybını önlerken diğer yandan ise uzun vadede müşteri kazanıyor.

 

Arama Yanlışları

E-ticaret siteleri incelediği zaman müşterilerin site içi arama yaparken sıklıkla kelimeleri yanlış yazdığı görülmüştür. Bu nedenle zaman zaman istedikleri ürünlere ulaşmakta güçlük çekerler. Bu nedenle site içi aramada fonetik arama adı verilen arama türünün kullanılması oldukça önemlidir.

 

Bu arama türünde müşteri ürünün adını yanlış yazsa bile rahatlıkla sistem bunu algılar ve doğru ürünü gösterir. Bu arama türünün e-ticaret yapan kişiye sağladığı fayda ise müşterinin ikinci defa ürün aramasını engellemesidir. Müşteriler ilkinde yanlış yazdıkları bir ürünü çoğunlukla ikinci bir defa aramazlar.

 

Site Güvenliği Son Derece Önemlidir

Site güvenliği e-ticaret sitesi kurmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir noktadır. Hayatın her alanında insanlar nasıl ki güvenlik sağlamak için son teknolojileri kullanıyorlarsa, sanal ortam içinde aynı durum söz konusudur. Bu nedenle e ticaret sitesinin güvenlik sertifikası ile desteklenmesi gerekir. Ayrıca bankalardan sanal pos alabilmek içinde sitenin güvenlik sertifikasının olması gerekir. Bu sebepler dikkate alınarak güvenlik sertifikasıyla sitenin desteklenmesi oldukça önem arz eder.

 

Çoklu Ödeme Seçeneklerinin Sunulması

 People who want to establish an e-commerce site should offer various payment alternatives to their customers in order to attract a large number of customers to their site and to gain a high amount of profit accordingly. The fact that the e-commerce site has different payment methods significantly increases the possibility of customers to purchase products on that site.

 

Although credit or debit card purchases are the most widely used payment methods today, the number of people who prefer the payment method at the door is too high to ignore. One of the methods that can be used in addition to these payment methods is bank transfer.

 

Although it has lost its former popularity, bank transfer is still one of the most reliable methods used. In other words, the wider the payment spectrum, the more likely the customer will buy products from the e-commerce site. For this reason, those who want to do e-commerce should be careful about this.

Keep discovering on Mamby:

If you liked this post, you may also be interested in...
O
Information Work with us Contact Terms and Conditions FAQs
© 2021, Mamby Investments